Spartan Race

FilipAktuality233 Comments

10574382_857348034276801_1141040319235008659_n

Není to tak dávno, co jsme si dávali novoroční předsevzetí, kroutili hlavami nad záplavou neck nominací a objevila se nám tady další výzva! Přestože v poslední době, prostřednictvím sociálních médií a silných řečí kamarádů, bylo o Spartan race řečeno mnoho, najdete v tomto příspěvku několik užitečných informací, ať už se závodu zúčastníte aktivně, či jen chcete zjistit o co jde.

 
Brent Doscher's Best Action Pics

    

Spartan race je překážkový terénní běh založený fanoušky extrémních sportů. První závod se běžel v roce 2010 v americkém Vermontu, ale jeho počátky lze sledovat již od počátku nového tisíciletí. Cílem bylo oslovit tísíce, či miliony lidí a dostat je z gauče. Toho chtěli zakladatelé dosáhnout představením alternativního vytrvalostního závodu, který v sobě snoubí zábavu, inspiraci a špetku toho vojenského drilu. Výsledkem je seriózní výzva, kterou si jen loni vyzkoušelo necelých 700 000 závodníků po celém světě a otestovala tak jejich schopnosti na samotné hranici jejich možností.

Starting Line with SR banners

    Můžete si vyzkoušet tři základní typy závodů Spartan Sprint, Super Spartan, nebo Spartan Beast s délkou tratě 5,13 a 20 km. Na nich Vás čeká série různorodých překážek, jako je šplhání po laně, plazení v bahně, přeskok ohnivé bariéry či gladiátorská aréna. V případě, že překážku nezdoláte, nebo se ji rozhodnete přeskočit, můžete si ji nahradit 30 ,,angličáky” (v angličtině burpees). Ostatně o burpees a samotném závodě se můžete dozvědět více ze zajímavé přednášky Joea DeSena, který se závodem přišel.

Burpee-630x617

    Přestože se jedná o skupinový závod, překonávat budete především sami sebe. Můžete však závodit v týmech a vzájemně se podporovat. Dobrou zprávou je, že Spartan race přes Slovensko dorazil i k nám a uskupila se kolem něj velice aktivní komunita. Letos si můžete vyzkoušet první závod kategorie Spartan Sprint 31.5.2014 v Liberci. Nejlepší způsob jak se na závod připravit je vstanout ze židle hned teď! A zúčastnit se např. 30 denní výzvy, která právě dnes 1.březnem začíná.

 

    Nicméně říká se, že to co je doopravdy Spartan Race ,,…pochopíš až v cílí”.

 

    ARRROOO.

 

Užitečné odkazy:

 

Česká site Spartan race

 

Česká stránka FB

 

30 denní výzva

 

FB

IG

Přednáška