To když začal podzim…

FilipAktualityLeave a Comment

IMG_1135

    Není to tak dávno, co nám začalo jedno z nejkrásnějších období roku, kdy okolní zeleň najednou hraje všemi barvami a venku máme akorát tak dost teplo pro příjemnou odpolední procházku. Je tady podzim. A podzim, vážení a milí, nám dává vynikající příležitost pro trénování jedné z nejsložitějších, ale pro některé také jedné z nejoblíbenějších oblasti menstylu – tzv. layering, nebo layer clothing pokud chcete.

 

 

 

 

IMG_1131

 

    Na obrázku výše můžete vidět ne příliš komplikovaný podzimní look, kterému dominuje především hnědý trench coat, tvídová vesta a barevně sladěné kožené doplňky. Pojďme se nyní společně podívat na jednotlivé prvky outfitu.

 

 

IMG_1132

 

    Když začneme odshora, lze na detailu na první pohled spatřit dominující hnědý trench coat, který by neměl v šatníku moderního muže rozhodně chybět, a měl by se tak stát jedním z tzv. basiců. Pokud Váš Burberry fond ještě nedosáhl hranice 1500,- EUR na koupi ikonické britské klasiky, můžete ho prozatím nahradit alternativou dostupnou např. v Zaře za mnohem příjemnější cenu.

 

    Bílá košile nezkazí žádnou kombinaci. K oživení poslouží jednoduché vzorování jako na obrázku. Širšímu (cut-away) límci by určitě seděl i bohatší windsdorský uzel. Záleží na míře formálnosti a příležitosti, pro kterou outfit volíte. Na procházku ale postačí asymetrický four-in-hand jako na obrázku.

 

 

IMG_1135

 

    100% hedvábnou kravatu hrající podzimními barvami s kostičkovou texturou můžete nahradit i stále oblíbenými pletenými kravatami. Ty, i desítky jiných, můžete zakoupit prostřednictvím naší FB stránky.

 

    Na vestě, krom jejího podtrhujícího vzhledu, oceníte především její praktičnost. Celý Váš outfit zeštíhlí, skryje nežádoucí vzhled vyhrnující se košile a především její materiál (jako v našem případu tvíd) v chladných měsících příjemně hřeje.

 

    Jednou za čas se Vám podaří najít vestu v ucházející kvalitě třeba i v H&M.

 

 

IMG_1133

 

    Na obrázku výše si lze povšimnout vhodně umístěného konce kravaty mezi sponou opasku a rozepnutým posledním knoflíkem vesty. Opasek, taška i boty jsou slazeny do oblíbeného hnědého odstínu – Tan. Ten až překvapivě dobře sedí ke všem tmavším odstínům jeansů.

 

    Polobotky Loake potěší, krom kvality zpracování, především vynikajícím pocitem ze samotného nošení. V nedávné době se v pražské ulici Na Příkopě otevřel obchod věnovaný této anglické značce, a tak za kvalitní obuví už nebudeme muset cestovat stovky kilometrů.

 

    Minimalistickou tašku (stejně jako opasek) můžete také zakoupit prostředníctvím naší stránky, nebo e-mailu. Mezi její přednosti patří především fakt, že je kompletně vyrobená ručně z té nejkvalitnější beskydské kůže a je tak i zajímavým a originálním dárkem.

 

 

IMG_1142

 

    Na závěr ještě jednou vyobrazení celkového outfitu. Přeji šťastnou ruku při “vrstvení”.

Filip.